Іс шара

Қағаз қалдықтарын жинауға арналған ақылды контейнер жобасы

Бұл жобаны колледж студенттері - Р.Мұхаметғалиев, А. Загребин және А. Перевощикова ойлап тауып, әзірледі, жоба ENACTUS KAZAKHSTAN NATIONAL EXPO 2023 Студенттік кәсіпкерліктің Ұлттық кубогында көрсетілді, онда қазылар алқасы идеяны жоғары бағалады. Жобаның негізгі мақсаты-қайта өңделетін қалдықтардың көлемін ұлғайту, табиғи ресурстарды тұтынуды азайту және қалдықтарды бөлек жинау мәдениетін енгізу. Қазіргі уақытта жоба іске асыру процесінде. Қажетті тестілеу мен түзетулер енгізілгеннен кейін жобаны жаппай өндіру мен коммерцияландыруды бастау жоспарлануда. Бұл оның республикалық деңгейде одан әрі таралуына мүмкіндік береді.

2023 ж. 30 мамыр
ТВПК студенттер жатақханасында құқық қорғау органдары мен жатақханада тұратын студенттердің кездесуі өтті.

Тұрмыстық қалдықтарға екінші өмір

Жаратылыстану сауаттылығын арттыру апталығы аясында Теміртау жоғары политехникалық колледжінде «Тұрмыстық қалдықтарға екінші өмір» атты шағын жобалар байқауы өтті.

ҚАЗАҚСТАН КОЛЛЕДЖІНІҢ ОҚУШЫЛАРЫ КӘСІПТІК ЧЕМПИОНАТТА ӨЗ ӨҢІРЛЕРІН КОРСЕТЕДІ

ҚАЗАҚСТАН КОЛЛЕДЖ ОҚУШЫЛАРЫ КӘСІБИ БІЛІМ БЕРУ ЧЕМПИОНАТЫНДА ӨЗ ӨҢІРЛЕРІН КӨРСЕТЕДІ «WorldSkills Kazakhstan - 2023» республикалық чемпионатына еліміздің түкпір-түкпірінен 545 студент қатысуда. Бүгін елордада жарыстың салтанатты ашылуы өтті. Оған Білім бірінші вице-министрі Наталья Жұмаділдаева қатысты. «WorldSkills – техникалық және кәсіптік білім беру саласындағы ең ірі жаһандық қозғалыстардың бірі. Біздің студенттер әлемдік аренада жоғары өнер көрсетуде. Қыркүйек айында Қазақстан құрамасы Польшада өткен жарыстарда екі медаль мен төрт «Айрықшылық медалін» жеңіп алып, қатысу тарихындағы ең жақсы нәтиже көрсетті. Бұл – Мемлекет басшысының қолдауының арқасында қол жеткізген елеулі жетістік. Колледждердегі мемлекеттік білім беру тапсырысы 133 мың орынға дейін ұлғайтылды. Биылғы жылдың қыркүйегінен бастап колледж студенттерінің шәкіртақысы 50%-ға, 2024 жылы 100%-ға дейін өсті», - деп атап өтті Наталья.

DEX-Amada жобасы

Жобаның негізгі функционалдығы ассистентке пайдаланушылардың сұрақтарына жауап беруге мүмкіндік беретін кіріктірілген нейрондық модельге негізделген.